Fashion Week Istanbul: Sezgi Tüzel 2022-23 Sonbahar-Kış “The Other” koleksiyonu

by objektifadmin
fashion-week-istanbul:-sezgi-tuzel-2022-23-sonbahar-kis-“the-other”-koleksiyonu

Kadın ve erkek arasındaki farklılıkların yarattığı uyum sayesinde kurulan dünyada, biri diğerinden eksik ya da fazla değildir. Farklılıklar birbirinin tamamlayıcısıdır ve bu, ayrışma yerine bir kompozisyon yaratır. Cinsiyet farklılıklarının yarattığı kompozisyonlar, uyumu temsil eder ve benzerlik gibi görünen her şey, aslında birer yansımadır.

Koleksiyonlarını şimdiye kadar erkek tasarımları üzerine oluşturan Sezgi Tüzel, 2022-23 Sonbahar-Kış sezonunda ilk kez kadın tasarımlarını koleksiyonuna dahil ediyor ve bu defa çoğunluğu kadın görünümlerinden oluşan “The Other” koleksiyonunu modaseverlerle buluşturuyor.

Koleksiyonda yün ve pamuk gibi doğal kumaşlar kullanılırken; tasarımcının imzası haline gelen, uzun yıllardır koleksiyonlarında yer verdiği metal aksesuarların modernize edilmiş versiyonlarını yeniden kullanılıyor. Tasarımlarda monte-demonte yönteminin kullanılması, ürünlerin fonksiyonelliğini arttırırken daha fazla kullanım amacına hizmet ediyor ve temeldeki tamamlayıcılık ilkesini ön plana çıkararak koleksiyonda bir bütünlük sağlıyor.

Related Posts

Yorum ekle