Enkaz altında kalan AK Parti’li vekil Yakup Taş hayatını kaybetti

by objektifadmin
enkaz-altinda-kalan-ak-parti’li-vekil-yakup-tas-hayatini-kaybetti

AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş ve ailesi, dün Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki depremde Adıyaman’da enkaz altında kaldı. 2 gündür süren arama kurtarma çalışmaları sonrası Milletvekili Yakup Taş ile ailesinden eşi, kardeşleri ve torunlarının da aralarında bulunduğu 20 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, bugün öğleden sonra partisinin Adıyaman Milletvekili Yakup Taş ve ailesinin cansız bedenine ulaştıklarını belirterek, “Acımız çok büyük. Yakup Taş milletvekilimiz ile birlikte ailesinden 21 kişi hayatını kaybetti. Benim de ailemden kuzenlerimi kaybettik. Çok üzgünüz” dedi.

İlginizi Çekebilir

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremde hayatını kaybeden AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş’ın ailesini arayarak taziyelerini iletti.

Dün meydana gelen Kahramanmaraş merkezli iki deprem 10 ili etkilerken, çok sayıda binanın yıkıldığı illerden biri de Adıyaman olmuştu. Adıyaman’da yaşanan felakette AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş’ın da göçük altında kaldığı tespit edilmişti. Tüm çabalara rağmen Taş’ın deprem sonrası meydana gelen göçükte hayatını kaybettiği belirlendi. Bu acılı haberin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremde hayatını kaybeden Milletvekili Yakup Taş’ın ailesini arayarak taziyelerini iletti.

Content Video – Cumhurbaşkanı Erdoğan vefat eden Ak Parti Milletvekili Yakup Taş’ın ailesine taziyelerini iletti

ŞENTOP’TAN TAZİYE MESAJI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Deprem felaketinde enkaz altında kalan, AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş’ın hayatını kaybettiğini derin bir teessürle öğrendim. Merhum vekilimize ve deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’Lİ ÇELİK’TEN TAZİYE MESAJI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter adresinden yaptığı açıklamada, ”Kaybettiğimiz bütün canlara rahmet diliyoruz. Hepsinin mekanı cennet olsun. Adıyaman Milletvekilimiz Yakup Taş depremde hayatını kaybetti. Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Related Posts

Yorum ekle