Öğretmen il içi – iller arası tayin – atama takvimi 2022 | Öğretmenlerin il içi yer değiştirme ve iller arası yer değiştirme başvurusu ne zaman? MEB tarihleri duyurdu

by objektifadmin
ogretmen-il-ici-–-iller-arasi-tayin-–-atama-takvimi-2022-|-ogretmenlerin-il-ici-yer-degistirme-ve-iller-arasi-yer-degistirme-basvurusu-ne-zaman?-meb-tarihleri-duyurdu

2021-2022 Eğitim yılı sona erdi. Okullar kapandı ve yaz tatili başladı. Tayin başvurusunda bulunmak isteyen öğretmenler ise atama takvimi hakkında arayışa geçti. MEB, öğretmenlerin il içi ve iller arası atama için başvuru günlerini duyurdu. Peki Öğretmen il içi – iller arası tayin – atama takvimi 2022 | Öğretmenlerin il içi yer değiştirme ve iller arası yer değiştirme başvurusu ne zaman?

İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME (ATAMA)

İl içi tercihe bağlı yer değiştirme işlemleri için başvurular 4 – 8 Temmuz 2022 arasında alınacak. Atamaların valiliklerce gerekçelendirilmesi ve sonuçların açıklanması ise 19 Temmuz‘da gerçekleşecek. Görevden ayrılma süreci de 20 Temmuz‘da olacak.

İLLER ARASI İSTEĞE BAĞLI VE ZORUNLU ATAMA

Başvurular 25 – 29 Temmuz tarihinde yapılacak. Ardından atama süreci de 1 Ağustos‘da gerçekleşecek. Görevden ayrılma işlemi ise 2 Ağustos‘a tamamlanmış olacak.

DİĞER NEDENLERE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME

Aile birliği, sağlık, can güvenliği gibi çeşitli mazeretlere ve engellilik durumuna göre yer değiştirme başvuruları 5-11 Ağustos tarihleri arasında olacak. Tercihlerin yapılması ve onay süreci de 15-19 Ağustos arasında gerçekleşecek. Atamalar 23, görevden ayrılma işlemleri de 24 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılmış olacak.

Related Posts

Yorum ekle