Taha Gürbüz’ün yeni şarkısı Kaygılar 1 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda yayınlandı

by objektifadmin

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı albümün “Kaygılar” isimli ikinci teklisi 1 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu. Şarkının klibi ise Taha Gürbüz’ün YouTube kanalında yayında.

Bağımsız müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Taha Gürbüz, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı albümünün ikinci teklisi “Kaygılar”ı 1 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda dinleyicileri ile buluşturdu. Şarkının klibi ise sanatçının YouTube kanalından izlenebiliyor.

Taha Gürbüz, “Kaygılar” adını verdiği şarkısında albümün ilk teklisi ‘Hiç Halim Yok’taki sevimli isyan duygusunu devam ettiriyor. Kaygılar, günümüz hayat koşulları ve gelecek endişesini dile getiren, Pop Disco Funk ritimlerin yanı sıra Latin öğeler ve Türk ezgilerini de barındıran ironik ve bir o kadar enerjik bir şarkı.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan, saksafon kayıtları Cahemelon Singers Studio’da, bas gitar kayıtları Pitbull Strings Studio’da gerçekleşen şarkının diğer tüm kayıtları sanatçının home stüdyosunda tamamlandı. Mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği “Kaygılar”ın fotoğraf çekimlerini ise fotoğraf sanatçısı Ali Kaleli gerçekleştirdi.

Kaygılar, 1 Temmuz Cuma gününden itibaren tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ın ardından, 2018 yılından beri yayınladığı EP ve teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Şarkı dinleme bağlantısı:

https://orcd.co/kaygilar

Kaygılar

Söz – Müzik / Düzenleme: Taha Gürbüz

Synths / Keyboards / Elektrik gitar: Taha Gürbüz

Davul: Caner Koyuncu

Piyano: Taha Gürbüz – Alpay Vural

Bas gitar: Ulaş Engin

Saksafon: Ozan Tura

Geri Vokal: Çiğdem Doğmuş

Kayıt: Taha Gürbüz Home Studio – Pitbull Strings Studio – Cahemelon Singers Studio

Mix & Mastering: Eray Polat

Yapım: Taha Gürbüz

Yayın: JokerStore

Fotoğraf: Ali Kaleli

Klip Yönetmen: Umut Can Sevindik

Kurgu: Taha Gürbüz

Menajer / Basın İletişim: İnci Şirin

Kaygılar

Ne tadı var ne tuzu

Bu hayatın korkusu

Hep hep üzerimizde

Seçenek var ama yaman çelişkilerle

Ah kaygılar

Aklımın içinde uzun yoldalar

Beni bulurlarsa maazallah

Ah kaygılar

Aklımın içinde uzun yoldalar

Beni bulurlarsa maazallah

Ne günü ne gecesi

Bitmiyor endişesi

İstikrar hep uzak

Of gelecek bilmecesi

Ah kaygılar

Aklımın içinde uzun yoldalar

Beni bulurlarsa maazallah

Ah kaygılar

Aklımın içinde uzun yoldalar

Beni bulurlarsa maazallah

Ah kaygılar

Aklımın içinde uzun yoldalar

Beni bulurlarsa maazallah

Ah kaygılar

Aklımın içinde uzun yoldalar

Beni bulurlarsa maazallah

 Taha Gürbüz hakkında:

2008 yılında kurduğu Plaket grubuyla 13. Roxy Müzik Günleri’nde, sözü ve müziği kendisine ait üç şarkıyla ‘Birincilik’ ve ‘Tuborg Özel Ödülü’nün sahibi olan Taha Gürbüz, 2011 yılında kurduğu Jilet grubu ile 2012 yılında ‘Misk-i Amber’ albümünü yayınladı. 2013 yılından itibaren müzikal kariyerinde farklı bir yola gitmek isteyen sanatçı 2017 yılında ilk solo albümü ‘Manyak’ı yayınladı. 2018 yılından itibaren ise sırasıyla ‘Anlamadı’, ‘Söz Mü?’, ‘Karanlıklar’, ‘Karanlıklar – Akustik’, Ceren Kaan ile düet yaptığı ‘Öldür Beni’, ‘Öldür Beni – Akustik’i yayınladı. 2020 yılının Haziran ayında yayınladığı ‘İhtimal’ şarkısının ardından 5 Şubat’ta, 2021 yılında çıkaracağı ‘FİL’ isimli EP’sinden ilk şarkısı ‘HASBELKADER’i, 19 Mart’ta ise aynı EP’den ikinci şarkısı ‘KUKUMAV KUŞLARI’nı yayınladı. Sanatçı aynı yılın nisan ayında, HASBELKADER ve KUKUMAV KUŞLARI’nın da yer aldığı, FİL adını verdiği toplam dört şarkıdan oluşan, FİL adını verdiği EP’sini, Aralık ayında ise Lila ile düet yaptığı MASA isimli teklisini müzikseverlerin beğenisine sundu. Sanatçının 2022 yılında bir albümde toplayacağı şarkıların yer aldığı projesinin ilk teklisi ‘Hiç Halim Yok’u 30 Nisan’da yayınladı.

 

Related Posts

Yorum ekle