BAYRAM TATİLİ hangi gün başlıyor? Kurban Bayramı tatili kimlere 9 gün oldu? Özel sektör kaç gün izin yapacak?

by objektifadmin
bayram-tatili-hangi-gun-basliyor?-kurban-bayrami-tatili-kimlere-9-gun-oldu?-ozel-sektor-kac-gun-izin-yapacak?

Kurban Bayramı tatili konusunda araştırmalar sürüyor. Bu yıl 9-12 Temmuz tarihleri arasında eda edilecek olan 2022 Kurban Bayramına artık sayılı günler kaldı. Bayram öncesinde tatil süresi vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ederken Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram tatili süresinin 9 güne çıkarıldığı müjdesini verdi. Peki 2022 Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak sona erecek?

2022 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN HANGİ TARİHLERDE?

Kurban Bayramı tatili 8 Temmuz Cuma öğleden sonra başlayacak. Arefe günü olması sebebiyle yarım gün yapılacak mesainin ardından bayram tatili başlayacak. 9-10-11-12 Temmuz tarihleri Kurban Bayramı günleri olacak. 15 Temmuz Cuma gününün resmi tatil olması nedeniyle Çarşamba-Perşembe günleri de idari izin kapsamına alındı ve tatil süresi 9 güne uzadı.

BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Arefe günü 8 Temmuz Cuma.

KURBAN BAYRAMI 1. GÜNÜ: 9 TEMMUZ CUMARTESİ

KURBAN BAYRAMI 2. GÜNÜ: 10 TEMMUZ PAZAR

KURBAN BAYRAMI 3. GÜNÜ: 11 TEMMUZ PAZARTESİ

KURBAN BAYRAMI 4. GÜNÜ: 12 TEMMUZ SALI

BAYRAM TATİLİ KİMLERE 9 GÜN OLDU ÖZEL SEKTÖR 9 GÜN İZİN YAPACAK MI?

Kurban Bayramı tatilinde kamu çalışanları 9,5 gün tatil yapacak. Özel sektör çalışanlarının tatil süresi ise kamu çalışanlarına göre daha kısa olacak. Bayram süresince ve 15 Temmuz tarihinde tatil yapacak olan özel sektör çalışanları 5,5 gün izin yapmış olacak.

Related Posts

Yorum ekle