SEYHAN SOYLU ÇOK TARTIŞILACAK ” ORFİ NİKAHI ” İLE DÜNYA EVİNE GİRDİ…

by objektifadmin

Alsana Haber adlı programın Moderatörü Seyhan Soylu sosyal medya hesabından bir süre önce Seda Sayan’ın eski sevgşlisi Ata Çağlayan ile bir arkadaşlığa başladığını sosyal medya hesabından hayranlarına ” Eğer karşılıklı duygusal birşeyde olursa bunu ilk siz öğreceksiniz ” diye duyurmuştu.. Bugünde sayfasından sevgili takipçilerim size eğer birşey yaşarsam söz vermiştim. İlk siz benim ağzımdan doğruyu duyacaksınız.  Notu ile bir paylaşım yaptı.

Ünlü Moderatör Seyhan Soylu bir sonraki paylaşımda ALLAH Ne Yazdıyss O Olur: “ ilk nikahımız ( ÖRFİ NİKAHI ) sevgili canlarım Tarihin en eski nikahından başladık.”

( Orfı nikahı ) Mısır’da milattan önce akit olduğunun bulguları aracısız ALLAH ‘ı şahit tutarak iki kişinin kara sevdalıların , fakirlerin ve koşuluz sevenlerin nikahıdır. Bu nikah herkesten gizli yapılır. Bu nikahta tek şahit Yüce YARADAN’dır.

Sakın bu nikahı İranlı Şiilerin ( MUTA NİKAHI ) gibi Seks için aracı olarak kullanılan bir nikah zannetmeyin.  ( ÖRFİ NİKAHI ) Ahiret nikahı olarakta tanımlanır.

ÖRFİ NİKAHI NEDİR?

Önümüzdeki hafta Ata beyin ailesi istemeye geliyor. Tüm hayalimdeki ritüelleri, gönlümdeki gizli saklı kalmış hayallerim gerçekleşiyor. Ata bey daha önce iki izdivaç yapmış. Benimde başımdan 3 nikah geçti. Fakat gerçek aşkı, yaşlanacağım eşimi bulduğumu düşünüyorum. En azından kalbimin sessini dinliyorum. Bu yüzdende eski Mısırda  çok çok eski bir nikah ile evliliğe adım atmak istedim. Mısırlılar bu Nikaha ( AHİRET NİKAHI – ORFİ NİKAH ) olarak tanımlıyor. Bu Nikah Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde tüm islam ülkelerinde bilinen değerli bir nikahtır.

Bende eşimde araştırmacı birer yapımız var. Kendisine ilk önce ” ORFİ NİKAHI ” ile evlenmek isterim. sonrasında tüm islami, mezhep ritüelleri, Belediye Nikahı hatta ecdadımıza giderek şaman nikahı bile istiyorumki seni Ahirette de bulabileyim Atam dediğimde. Ata bey yüzme baktı tebessüm etti ve ” Sen ne istiyorsan yüreğinde sıkışık ne varsa bırak sal gitsin. Canın ne istiyorsa o olacak.” dedi.

Ve ALLAH Ne Yazdıyss O Olur diye Ya BismiAALLAH diye ilk nikahımızı “ ORFİ NİKAH “ İLE ❤️ aHİRET NİKAHI ile EVLENDİK. Ata bey ile @ata_caglayan

ALLAH için ne yalan diyeyimki içimden bu geldi bunu yapmak istedim. ve oldu. ALLAH iste . İmanınla iste ben layıksan veririm kulum ” der. Bende çok istedim oldu canlarım.Çok yakında Evlilikle ilgili tüm ritüelleri tek tek yapmak isterim. Ve İsteme, Söz, Nişan, Kına, Nikah, Düğün herşey gönlümde var.

Her dini, mezhep, inançta evlenip ahirette de buluşmak istiyorum. Bu fani dünyada hayatın çok meşakatli bir sınavına tabii tutuldum. Şan, Şöhret ve paranın hiç esiri olmadan savaştım. Hatamız oldu. Af diledik. Tevekkül ettik. Şükür ettik. RABBİM de ödülümü nasip etti. İman, Sağlık ve aşk.. En değerli yaşam olguları gerisi yalan canlarım. Bu fani dünyanın yalanlarına, ilizyonlarına aldanmayın kanmayın. evgili küçük kız kardeşlerim nikahınız, İslami ve resmi Belediye olmadan kimsenin olmayın. Sabredin nefsinize sakın yenilmeyin. ALLAH hak edene en güzelini layık edr. Ben bana yazılan kadere boyun eğmedim ve ALLAH’a heğ layık kul olmak istedim ve kaderimi değiştirsin istedim. Kabul buyudu şükürler olsun. Sizde imanlı olun, İnançlı olun ALLAH sizede ne isterseniz verecektir kardeşlerim.

Bu ” ORFİ NİKAH ” İlahiyatçılar, fıkıh ve ilim sahibi kişiler tarafından izah edilrse bizde haddimizi aşmamış oluruz. Türkiye’de pek bilinmeyen ama biizm Nikahımızından sonra belliki  çok tartışılacak bir NİKAH Ritüeli ve şekli ( ORFİ NİKAH )

Aslında ” ORFİ NİKAH” Koşulsuz cebinde metelik olmayıp aşkı ALLAH’ta arayan ve yanlızca onu şahit tutan sade, gariban kulların ALLAH’a akdidir. Bu Nikah ayrıca Ahiret Nikahı olarakta tanımlanır.  Kısaca NİKAHLARIN en derin ve ulvi ve uhrevi olandır.ı. ( ULVİ – Yüce,Eşssiz benzersiz özellikler taşıyan Gökle ilgili olan semavi. ) UHREVİ – Öbür dünya ile ilgili dünyevi karşıtı anlamını taşır.) Daha fazla bu konuda bilim, ilim adamları bu Nikahı anlattığında birçok kişinin dikkatini çekeceğine emnim.

Peki nikah dediğin şey yalnızca belediyemin verdiği evraktan mı ibaret. Miras hukuku akdi mi? Bu kadar teferruat. Aşkın pazarlığı mı lur? Asla …

Kısaca biz EVLENDİK..

RABBİM Tüm sevenleri bir yastıkta kosın, mutlu, imanlı, sağlıklı eylesin. Düşmanlarımızı bile.

Sevgi ve Saygılarımla

Related Posts

Yorum ekle