BABALAR GÜNÜ YARIN MI? 2022 Babalar Günü ne zaman bu Pazar mı ayın kaçında? İşte hediye önerileri…

by objektifadmin
babalar-gunu-yarin-mi?-2022-babalar-gunu-ne-zaman-bu-pazar-mi-ayin-kacinda?-iste-hediye-onerileri…

Babalar Günü ne zaman sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar gümü kutlanan Babalar Günü bu yılda Haziran’ın üçüncü Pazar günü kutlanacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda babalarını mutlu etmek onların biraz olsun yüzünü güldürmek isteyen evlatları babaları için en güzel hediyelerini aldılar ve günü beklemeye başladılar. Peki 2022 Babalar Günü ne zaman hangi tarihte?

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN AYIN KAÇINDA?

Babalar Günü 2022 bu yıl 19 Haziran Pazar günü kutlanacak.

BABALAR GÜNÜ İÇİN HEDİYE NASIL SEÇİLİR?

Babalar Günü‘nde babanıza güzel ve farklı bir hediye almak için öncelikle onun nelerden hoşlandığını, günlük hayatını düşünün. Kullanışlı bir hediye olsun derseniz iş hayatında ya da günlük hayatta işine yarayacak bir hediyeyi Babalar Günü‘nde babanız için seçebilirsiniz.

Alacağınız hediyeyi kişiselleştirerek daha önce aldığınız hediyelerden farklı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin babalar günü için babanıza alacağınız kol düğmesinde isminin baş harfleri olabilir, kutusunda sizin ona mesajınız yazabilir. Her gün iş yaşamında kullandığı kartvizitliğinin yerine isminin yazılı olduğu bir gümüş kartvizitlik de babalar günü için ideal bir hediye olabilir.

Son zamanlarda kişiye özel hediyeler dikkat çekmekte. Fotoğraflarla hazırlanan özel tasarım hediyeler seneler boyu saklanacak ve bu özel günü hep akıllarda tutacak cinsten. Babalar Günü‘nde babanın çocuklarıyla bir fotoğrafından dergi kapağı yaptırarak ona büyük bir sürpriz yapabilirsiniz.

İlk defa Babalar Günü‘nü kutlayacaklara esprili baskılı bir t-shirt armağan edebilirsiniz. Yeni doğan bebeğe de yine aynı tarz bir body ile baba oğul- baba kız bir takım hediye alabilirsiniz. Ya da Babalar Günü‘nde babanızın en sevdiği bir filmin posterine resmiyle bir montaj yaptırtıp ona etkileyici bir hediye alabilirsiniz.

Babanız maceraperest ruhlu ise size akrobasi uçuşunu öneriyoruz. Dünyaca ünlü bir pilot ile havada taklalar atarak İstanbul semalarında son derece heyecanlı bir gün yaşamasını sağlayabilirsiniz. Her sene aldığınız gömlek, kravat gibi giyim eşyaları artık sizin için sıradan bir hediye ise bu ürünleri nakışlatarak babanızın adına özel mesajlı bir hale getirtebilirsiniz

Her şeyin en güzeline layık babanıza bir teşekkür hediyesi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir hediye de seçebilirsiniz. Örneğin; “Yılın En İyi Babası” oscarı, “Şampiyon Babam” kupası, “Mükemmel Babaya” itafen bir plaket gibi.
Babalar Günü‘nde babaya en güzel hediye anlamında saklı olacaktır. Babanızla çekilmiş güzel bir fotoğrafınızdan hazırlanacak masa üstü bir pano, ona tüm gün sizi hatırlatacak ve gülümsetecek bir Babalar Günü hediyesi olacaktır.

Yine babanızın mesleğine göre ismiyle beraber nakışlı bir havlu ya da “Süper Baba” yazılı, isminin baş harflerinin nakışlandığı bir bornoz ile onu çok özel hissettirebilirsiniz.

2022 BABALAR GÜNÜ MESAJLARI

Baba gibi insanın sırtını dayadığı başka ne olabilir ki? Canım babam, iyi ki varsın ve iyi ki benim babam sensin! Babalar günü benim için her gündür. Kutlarım babacığım!

Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç verirsin. Babalar günün kutlu olsun.

Yüreği koca adam, tek varlığım, babalar günün kutlu olsun.”

Hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim. İyi ki varsın baş tacım. Babalar günün kutlu olsun…”

Sana olan sevgim ve saygım hiç bir zaman eksilmeyecek canım babam. Sen iyi ki varsın, yüreği şefkatli babam!

BABALAR GÜNÜ İLK NE ZAMAN KUTLANDI?

Babalar Günü ilk olarak Amerikan iç savaş gazisinin kızı olan Smart Dodd’un girişimleri ile bir gün ve isme kavuştu. Dodd Anneler Günü gibi Babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Babasının doğum günü olan 5 Haziran tarihinin Babalar Günü olması için çalışmalarına başlamış ancak çalışmalar bu tarihe yetişmemiş ve Haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir. Resmi olarak ilk kez Babalar Günü 1966 yılında o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamış ve bu tarihten sonra kutlanmaya resmi olarak başlanmıştır.

Related Posts

Yorum ekle