0,99 FAİZLİ KONUT KREDİSi BAŞVURUSU NE ZAMAN, KİMLER BAŞVURABİLİR?

by objektifadmin
0,99-faizli-konut-kredisi-basvurusu-ne-zaman,-kimler-basvurabilir?

Konut Kredisi 2022 ile ilgili tüm detayları haberimizde derledik. Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konut almak isteyenlere yönelik oluşturulan 3 ayrı paketi duyurdu. 10 yıl vadeli yüzde 0,99 faizli konut müjdesinin ardından başvuru detayları da merak ediliyor. Peki, kimler konut kredisine başvurabiliyor?

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI KAÇ, KİMLER BAŞVURABİLİR?

Birinci paketle ilk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşımıza 2 milyon liraya kadar değere sahip birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0. 99 faizli konut kredisi sağlıyoruz.

İkinci paket birinci ve ikinci el konutları kapsıyor. Konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022 tarihinden önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının bozdurulması ve ya fiziki altınların merkez bankasına satılarak karşılanması şartıyla alınacak konutlar bu paketten yararlanabilecek. Konut değeri 2 milyon lirayla sınırlı bu paket 10 yıla kadar vadeli aylık yüzde sıfır, 89 faizli konut kredisi içeriyor. Bu paketin bir amacı da döviz ve altın varlıklarının Türk Lirasına dönüşümünü teşvik etmektir.

Üçüncü paketimiz inşaat sektörüne yöneliktir. Mayıs ayı başı itibariyle asgari yüzde 40’ı tamamlamış ve asgari yüzde 50’si satılmamış inşaat projelerinin bir an önce tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık bir kaynak ayırdık. Bir yıl boyunca konut fiyatlarını internet sitelerinde duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalarımız belli bir rakama kadar ve 36 ay vadeyle bu finansmandan yararlanabilecek. Böylece inşaat halindeki projelerin hızla tamamlanarak kısa vadedeki konut arzının artmasını, böylece fiyatların dengeye gelmesini hedefliyoruz.

Related Posts

Yorum ekle