POCO X4 Pro 5G ve POCO M4 Pro incelemesi

by objektifadmin
poco-x4-pro-5g-ve-poco-m4-pro-incelemesi

Farklı tasarımı ve güçlü özellikleriyle kullanıcıların da büyük ilgi gösterdiği POCO’nun M ve X serilerine iki yeni üye daha eklendi. POCO X4 Pro 5G ve POCO M4 Pro’nun öne çıkan pek çok özelliği var. Ama ben size en vurucu 3 özelliğini anlatmak istiyorum.

POCO X4 Pro 5G, kusursuz güç sloganıyla karşımıza çıkıyor ve boyundan büyük işler yapan güçlü bir Telefon. POCO M4 Pro ise bulunduğu segmentin en iddialı telefonlarından biri ve eğlence keyfini katlamak için karşımızda.

EKRAN

Bu müthiş ikilinin en çarpıcı özelliklerinden biri ekranlarında gizli. POCO ailesinin hem X hem de M serisi içinde AMOLED ekran kullanan ilk modelleri olma özelliğine sahipler. Bu ekran deneyimi gerçekten muhteşem. Renkler keskin ve capcanlı.

POCO X4 Pro 5G, 120 Hz ekran yenileme hızı sunan AMOLED Nokta Ekran ile geliyor ve beraberinde 360 Hz Dokunmatik Örneklem Hızı sunuyor.

POCO M4 Pro ise 90 Hz ekran yenileme hızı ile gelen AMOLED Nokta Ekran kullanıyor. 180 Hz dokunmatik örneklem hızı da bu telefonun öne çıkan bir başka özelliği.

POCO ailesine AMOLED ekranların katılmasıyla birlikte POCO sahipleri, ekran deneyiminde yepyeni bir boyuta geçerken, yüksek tazeleme hızı sayesinde de akıcı bir kullanıcı deneyimi mümkün oluyor. Bu telefonları mobil oyuncular da fazlasıyla sevecek. Dokunmatik örneklem hızları, bulundukları segmente göre çok daha yüksek seviyede.

Oyun oynarken, Film ya da dizi izlerken, kısacası ekrana baktığımız her an yeni POCO’ların bulundukları segment’i aştıklarını, işini fazlasıyla iyi yaptıklarını görebiliyoruz.

Ayrıca her iki telefonun da çift hoparlörle birlikte gelmesi çok önemli. Ekranda yaşadığımız bu müthiş deneyime stereo ses deneyimi de eşlik ediyor.

KAMERA

Anı ölümsüzleştirmek hepimiz için önemli. Bunu yaparken de elbette telefonumuzun bize farklı ışık koşulları da dahil her durumda en iyi şekilde eşlik etmesini istemek de hakkımız. Bu açıdan POCO ailesi, kamera tarafında iddialı özellikleriyle de yakından bildiğimiz telefon modellerinden oluşuyor. Bu yeni ikili de çıtayı daha fazla yukarı çekerek sınırları zorluyor.

POCO X4 Pro 5G, POCO serisinde bir ilki yapıyor ve 108 MP çözünürlüğünde görüntü alabilen kamerasıyla farkını ortaya koyuyor. POCO M4 Pro da elbette abisinden geri kalmıyor ve 64 MP kamerasıyla M serisi içindeki en yüksek çözünürlüklü kamerayı kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Yeni POCO’lar olabildiğince yüksek çözünürlükte görüntü alırken, fotoğraflara çok daha fazla detay sığıyor. Çekilen görüntülerde daha az gürültü ile birlikte daha yüksek kontrast sunmasıyla da kendi segmentinin en iddialı telefonları olmayı başarıyor.

ŞARJ

Bir telefon satın alıyorsak elbette batarya ömrünün olabildiğince uzun olmasını isteriz. Hele bir de priz başında bizi çok bekletmeyen ve hızlıca şarj olan bir telefon kullanıyorsak bize inanılmaz bir zaman kazandırıyor. Yeni POCO’lar işte bu noktada da boyundan büyük işler yapıyor.

POCO X4 Pro 5G, 67W Turbo Şarj desteği ile geliyor ve sadece 20 dakika gibi bir sürede yüzde 0’dan yüzde 70’e telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. İnanılmaz kısa bir süre… 33W Pro Hızlı Şarj desteğini arkasına alan POCO M4 Pro’yu ise 10 dakika şarj ettiğinizde 2 saati aşkın bir süre oyun oynayabilecek batarya ömrü elde edebilirken, 60 dakikada yüzde 0’dan yüzde 100’e bataryayı doldurabiliyoruz.

Sonuç itibariyle yeni POCO’lar, hemen hepimiz için hayati bir önem taşıyan 3 vurucu özelliği içinde barındırıyor. Akıcı ekranı, müthiş kamerası ve enerjisi bitmeyen bataryasıyla günlük koşturmacanız içinde size soluksuz eşlik edecek modeller…

İlandır

Related Posts

Yorum ekle