Markette yapılan kontrolde 250 kilo bozulmuş et ele geçirildi

by objektifadmin
markette-yapilan-kontrolde-250-kilo-bozulmus-et-ele-gecirildi

Merkez Yüreğir ilçesine bağlı Dogankent Mahallesi’nde bir marketinson kullanma tarihi geçmiş tavuk eti ve kıyma sattığı ihbarı üzerine harekete geçen Adana Kasaplar Odası, Yüreğir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleriyle marketebaskın yaptı. Marketiçerisindeki dondurma dolabını açan ekipler, tarihi geçmiş ve bozulmuş kilolarca tavuk, et ve kıymayla karşılaştı. Tek tek ürünlerin tarihlerini kontrol edenekipler, tamamının tarihinin geçtiğini ve üzerinde etiket olmayan onlarca kıymanın ise bozuk olduğunu tespit etti. Tarım İl Müdürlüğü ekiplerine haber verilmesi üzerine yaklaşık 250 kilogram ete, imha edilmek üzereel konuldu.

Yabancıuyruklu iş yeri sahibi Abdulaziz Safiyeye,tarihi geçen ürün satmak ve etiketsiz et sattığı için7 bin 250 lira para cezası kesildi. Bu sırada hijyen kurallarını hiçe sayaniş yeri sahibinin rahat tavırları ise dikkat çekti.

Öte yandan markette bulunan ürünlerin hijyen kurallarına aykırı olduğu ve bir dolabın üzerinde açık vaziyette baklava satışı yapıldığıda gözlendi.

Related Posts

Yorum ekle